Informacje12 sierpnia 2019, 09:35,

Kalorie w daktylach. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w daktylach. Sprawdziliśmy ile ich jest

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność daktyli. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w daktylach pochodzą w 2% z białka, 97% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają daktyle, ile ważą daktyle lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w daktylach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Dates - calories, nutrition and weight)

Daktyle - kalorie i wartości odżywcze

Daktyle zawierają 277 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 12% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g daktyli można porównać do kalorii, które zawiera np. 5 jabłek, 3.5 szklanki coli, 2.5 plastry sera żółtego, 2.5 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 14.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 39 minut, pływać przez 33 minuty lub biegać przez 28 minut.

Czy daktyle są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Daktyle to produkt o jednej z najwyższych ilości kalorii w kategorii owoce. Spożywanie daktyli wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne daktyli

Daktyle mają sporo kalorii, ale mimo to często stosowane są jako składnik diety odchudzającej. Wynika to z bardzo dużej zawartości błonnika oraz wielu witamin: A, C, z grupy B, a także boru, manganu, żelaza, magnezu, chromu czy fosforu.

Daktyle dostarczają ponadto dużych ilości antyutleniaczy.

Jako źródło dobrze przyswajalnych węglowodanów daktyle są przekąską cenioną przez sportowców.

Znalazły także zastosowanie w kosmetyce – pozyskiwany z nich roślinny DHEA regeneruje, ujędrnia i wygładza. 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w daktylach?

Daktyle zawierają 1.81 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w daktylach?

Daktyle zawierają 74.97 g węglowodanów na 100g.

Ile ważą daktyle?

Jesteśmy w trakcie ważenia daktyli. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g daktyli.

Ile błonnika jest w daktylach?

Daktyle zawierają w sobie 6.7 g błonnika na 100g.
100g daktyli zawiera ok. 6.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 22% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie