900 odsłonInformacje10 kwietnia, 18:36,

Jechał za szybko i stracił prawo jazdy

Jechał za szybko i stracił prawo jazdy

49-latek stracił prawo jazdy za szaleńczą jazdę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie dbając o nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dyscyplinując kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Przekonał się o tym 49-letni mieszkaniec pow. włocławskiego, który przekroczył prędkość o 51 km/h.We wtorkowy poranek (09.04)  gostynińscy policjanci na terenie miasta Gostynina prowadzili kontrole prędkości. Mundurowi zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu włocławskiego, który kierując fiatem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, w którym jest ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1500 zł oraz na jego konto wpłynęło 13 pkt. karnych.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy  po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:drogówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie