Informacje16 lipca, 09:35,

Jaka jest zawartość kalorii w hummusie? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w hummusie? Sprawdziliśmy

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność hummusu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w hummusie pochodzą w 12% z białka, 24% z węglowodanów i 64% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Hummus)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma hummus lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w hummusie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Hummus - kalorie i wartości odżywcze

Hummus zawiera 237 kcal na 100g.

Przykładowo łyżka hummusu (22 g) to około 52 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka hummusu (22 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 2.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy hummus tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w hummusie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów gotowych. Spożywanie hummusu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w hummusie?

Hummus zawiera 7.78 g białka na 100g.
Łyżka hummusu (22 g) zawiera ok. 1.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w hummusie?

Hummus zawiera 15 g węglowodanów na 100g.
Łyżka hummusu (22 g) zawiera ok. 3.3 g węglowodanów.

Ile waży hummus?

Łyżka hummusu waży ok. 22g.
Łyżeczka hummusu waży ok. 12g.

Ile błonnika jest w hummusie?

Hummus zawiera w sobie 5.5 g błonnika na 100g.
Łyżka hummusu (22 g) zawiera ok. 1.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie