1000 odsłonInformacje1 kwietnia 2022, 07:40,

Jak wygląda sytuacja z uchodźcami z Ukrainy w regionie?

Jak wygląda sytuacja z uchodźcami z Ukrainy w regionie?

Najwięcej uchodźców przebywa w gminie wiejskiej Gostynin, ponad 150 osób, z czego ponad połowa - 77 to dzieci

Jak wygląda sytuacja w naszym regionie z uchodźcami z Ukrainy, przybyłymi po rozpoczęciu rosyjskiej napaści zbrojnej od 24 lutego 2022 r.?Najwięcej uchodźców przebywa w gminie wiejskiej Gostynin, ponad 150 osób, z czego ponad połowa - 77 to dzieci, o czym poinformował wójt Edmund Zieliński: - Do dnia dzisiejszego nadano 110 numerów PESEL – powiedział wójt.

Młodzież szkolna zaczęła już bądź zacznie w najbliższych dniach uczęszczać do gminnych szkół. W Gminie Gostynin, jak poinformował wójt Edmund Zieliński, trwają przygotowania do przyjęcia w budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych kolejnych uchodźców z Ukrainy.

W mieście Gostynin przebywa 120 obywateli Ukrainy – powiedział podczas środowej sesji Rady Miasta burmistrz Paweł Kalinowski.

 

24 osoby znalazły zakwaterowanie w Zamku Gostynińskim, 28 przebywa w hotelu MOSiR a około 70 osób znalazły schronienie w domach mieszkańców.

Podobnie jak w Gminie Gostynin, do gostynińskich szkół podstawowych, zaczęli lub niebawem zaczną przybywać dzieci z Ukrainy.

 

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie