Artykuł partnerski12 stycznia 2023, 07:55,

Jak wybrać regał do magazynu?

Jak wybrać regał do magazynu?

Przede wszystkim regały magazynowe muszą być praktyczne i wygodne

Duży wybór regałów magazynów dostępnych na rynku nie ułatwia ich wyboru. Jest to wyposażenie, które powinno wykazywać trwałość konstrukcji i wysoką funkcjonalność. Wyjaśniamy, jak wybrać odpowiednie regały do magazynu.


Cechy dobrego regału

Przede wszystkim regały magazynowe muszą być praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Ze względu na charakter takiego miejsca pracy są wykorzystywane każdego dnia, dlatego muszą być dostosowane do warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na ich wielkość oraz szerokość. Regały powinny zajmować optymalną ilość dostępnej przestrzeni. Przykładowo, zbyt niskie modele nie pozwalają wykorzystać potencjału metrażowego wnętrza. W takich wypadkach przedsiębiorca traci możliwość przechowywanie większej ilości sprzedawanych produktów. Kolejna kwestia to łatwość montażu, regały nie powinny być trudne w instalacji, podobnie jak ich ewentualny demontaż lub rozbudowa.

Jaki regał do magazynu?

W przypadku opisywanego miejsca pracy najlepszym rozwiązaniem są regały metalowe. Po pierwsze, wykazują się wysoką solidnością konstrukcji oraz odpowiednią nośnością. Taki materiał pozwala na przechowywanie produktów o większej wadze niż modele stworzone z drewna.

Regały z metalu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne przy stosunkowo niskiej cenie. Dzięki temu ich zakup stanowi rozsądną inwestycję na długie lata. Są łatwe w instalacji oraz demontażu, co usprawnia ewentualny proces rozbudowy przestrzeni magazynowej. Umożliwiają przechowywanie towarów w schludny i uporządkowany sposób. Dzięki temu praca wykonywana przez magazynierów staje się jeszcze wydajniejsza. Ponadto dają możliwość bezproblemowego śledzenia stanów magazynowych. Kolejna kwestia to pielęgnacja - regały z metalu są łatwe w czyszczeniu i odporne na zarysowania. 

Regały do magazynu - statyczne czy dynamiczne?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje metalowych regałów do magazynu - statyczne i dynamiczne. Te pierwsze odnajdą się w większych przestrzeniach, gdzie będą umożliwiały przechowywanie dużej ilości towarów o sporych gabarytach. Mogą występować w wersjach umożliwiających kładzenie na nich palet. Zadaniem regałów mechanicznych jest poruszanie się po wnętrzach magazynu. Stanowią częsty widok w prywatnych i państwowych archiwach. Jest to spowodowane tym, że umożliwiają przechowywanie dużej ilości niewielkich produktów na stosunkowo małej przestrzeni. Dlatego sprawdzą się na magazynach z lekami, kosmetykami lub artykułami papierniczymi.

 

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie