Artykuł partnerski19 maja, 09:25,

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie w Dniu Dziecka młodsze i starsze pociechy dostają prezenty od rodziców i innych bliskich osób. Ale wybór prezentu w obecnych czasach to nie lada wyzwanie dla dorosłych.


Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie w Dniu Dziecka młodsze i starsze pociechy dostają prezenty od rodziców i innych bliskich osób. Ale wybór prezentu w obecnych czasach to nie lada wyzwanie dla dorosłych. 

Prezent należy dostosować do wieku dziecka. Zabawki niedobrane do wieku mogą wyrządzić dziecku krzywdę, mogą też zniechęcić dziecko do zabawy. 

Jeżeli nie jesteśmy rodzicami dziecka, upewnijmy się, czy dziecko nie ma już wybranej przez nas zabawki. Nikt chyba nie chciałby dostać drugi raz tego samego, a tym bardziej dzieci, które są bezpośrednie i szczere, i szybko wyrażą swoje niezadowolenie. 

Lalki dla dziewczynek

Sprawdzonym prezentem dla dziewczynek są lalki. Ale w tym przypadku trzeba utrafić w gust dziecka, ponieważ  na rynku dostępne są nie tylko lalki-bobaski i szmacianki, ale też lalki barbie znajdujące się np. w ofercie sklepu bee.pl czy lalki wzorowane na księżniczkach i postaciach z bajek. 

Samochody dla chłopców

Udanym prezentem na Dzień Dziecka dla chłopca z pewnością będzie samochód do zabawy. Można wybrać model pasujący do kolekcji samochodów, które chłopiec już posiada, pojazd policyjny, karetka, wóz strażacki, ciężarówka, elektryczna kolejka, samochód zdalnie sterowany lub na baterie. 

Zestawy do rysowania

Wybierając zabawki dla dzieci należy wziąć pod uwagę ich zainteresowania, temperament, tempo rozwoju, gust i upodobania. Jeżeli dziecko lubi rysować, można podarować zestaw do rysowania i do malowania. Takie zestawy zawierają wszystkie przybory potrzebne młodemu artyście – kredki, farby, flamastry, pisaki, pędzle. 

Sprzęt sportowy

Jeżeli nasze dziecko jest ruchliwe, żywiołowe, nie potrafi długo usiedzieć w miejscu, wybierzmy na prezent sprzęt sportowy. Może to być rower, rolki, wrotki, hulajnoga, piłka, zestaw do badmintona. 

Klocki, puzzle, gry planszowe

Uniwersalnym prezentem są klocki, klocki lego, puzzle, gry planszowe. Poziom trudności należy dostosować do wieku dziecka. Tego typu zabawki rozwijają wyobraźnię dziecka. 

Prezent nie musi być kosztowny. Najważniejsze, by ucieszył malucha. W poszukiwaniu prezentów na Dzień Dziecka warto zapoznać się z ofertami sklepów internetowych. Tam będziemy mieć szeroki wybór zabawek w atrakcyjnych cenach. Zabawki zazwyczaj są posegregowane wiekowo. Zabawki oferowane przez sklepy internetowe są dobre jakościowo, posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, mamy więc pewność, że są bezpieczne dla dziecka. 

autor/źródło: bee.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Natalia, 24 maja
Kupuję grę planszową i hulajnogę toyz dla swojej córki :) Stawiam na edukację niż na jakieś prezenty które się nie przydadzą.
Dodaj ogłoszenie