Artykuł partnerski11 sierpnia, 06:55,

Jak chronić dziecko przed oparzeniami słonecznymi?

Jak chronić dziecko przed oparzeniami słonecznymi?

Maluchy nie mogą przebywać w pełnym słońcu godzinami

Oparzenia słoneczne są bardzo kłopotliwe. Delikatna skóra dziecka jest szczególnie na nie narażona. Dziecko do 12 roku życia wcale nie może się opalać. Starsze dzieci należy dokładnie posmarować kremem z filtrem UVA i UVB o faktorze 30-50. Tylko taki krem dobrze ochroni dziecko. Bez nasmarowania dziecka kremem mowy nie ma o tym by wziąć dziecko na słońce i wystawić je na ekspozycję słoneczną. Im jaśniejsza karnacja dziecka, tym staranniej trzeba je chronić i stosować krem z wysokim filtrem.


Jeśli dziecko ma piegi czy znamiona to wówczas należy je chronić przed ostrym słońcem, które naprawdę nie jest bezpieczne. Jasnowłosy lub rudowłosy maluszek jest delikatny i podatny na porażenia, dlatego też warto wybrać krem z wysokim filtrem, czyli sięgającym 50.

Jak zadbać o dziecko w upalne dni?

Maluchy nie mogą przebywać w pełnym słońcu godzinami. Należy ograniczać ekspozycję na słońce i dbać o zdrowie maluszka. Dobrze jest dziecko usadzić pod daszkiem, w namiocie plażowym lub pod parasolem. Wówczas słońce maluszkowi nie zagrozi. Poza tym należy zadbać o dobre ubranie: bawełniane lub lniane ubrania, do tego czapeczki lub kapelusiki. One ochronią dziecko najlepiej i pomogą zadbać o to, by głowa była bezpieczna. Udar cieplny jest bardzo dokuczliwy i należy maluszka przed nim chronić. Jeśli rodzic mam wątpliwości w kwestii ochrony przed słońcem to powinien poradzić się pediatry. On na pewno doradzi i pomoże rozwiązać wszelkie problemy. Każdy odkryty fragment skóry należy pokryć kremem, aby maluszek był w pełni bezpieczny.

Jak często stosować krem do opalania?

Co 2-3 godziny należy stosować krem do opalania. Dzięki temu dziecko jest o wiele lepiej chronione. Po kąpieli krem się zmywa, nawet ten wodoodporny może zostać wytarty rączkami lub ręcznikiem. Lepiej posmarować dziecko częściej kremem niż narazić je na przykre konsekwencje takie, jak podrażnienia skóry oraz bąble. O maluszka muszą zadbać rodzice i to oni powinni kupić krem do opalania oraz specyfiki po opalaniu. Kosmetyki najlepiej jest kupić w aptece, ponieważ mają one atesty, są dobrej jakości i świetnie się sprawdzają.

Nie mogą mieć ostrego zapachu, alergizować oraz męczyć inne osoby. Poza tym dziecko należy zostawić w ubrankach, a nie rozbierać je do spodenek. Lekka odzież także ma walor ochronny. Jeśli dziecko siedzi w wodzie i buduje zamki z piasku czy też bawi się, to i tak należy je posmarować kremem i koniecznie należy ochronić jego główkę - najlepiej stosując czapeczkę z chustą zakrywającą kark. Takie podejście gwarantuje dobrą ochronę. Nie ma nic gorszego od odkrytej głowy w upał. Rodzic jadąc na urlop powinni kupić odpowiednią ilość kremów do opalania, emulsji po opalaniu, czapeczek, ubranek, lekkich butów. Do tego należy zabrać namiot plażowy i wynająć na miejscu parasol chroniący przed słońcem.

Dzięki temu dziecko poczuje się doskonale i nie będzie męczyło się w upalne dni.  Warto wiedzieć z w państwach Unii Europejskiej, Japonii oraz USA kremy przeciwsłoneczne są bardzo dokładnie sprawdzane, atestowane, rygorystycznie kontrolowane. Dzięki temu można mieć pewność, że nie są to specyfiki toksyczne, lecz doskonałej jakości preparaty służące do pielęgnowania twarzy i całego ciała. Każdy centymetr ciała dziecka musi być wypielęgnowany i przepięknie się prezentować. Nawet jeśli dziecko siedzi w cieniu to i tak należy stosować kosmetyki, aby ochronić malucha przed ostrymi promieniami słonecznymi. Obecnie słońce operuje naprawdę ostro i bardzo męczy, dlatego też warto zadbać o bezpieczeństwo każdego malucha. 

Przeczytaj więcej w artykule "8 zasad bezpiecznego opalania z małym dzieckiem"

autor/źródło: planetadziecka.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie