Artykuł partnerski29 maja, 14:51

Ile pali VW Bus T2? Jak to sprawdzić?

Ile pali VW Bus T2? Jak to sprawdzić?

Nawet w zabytkowych samochodach z wieloletnią historią da się ograniczyć spalanie paliwa

Posiadanie i eksploatacja zabytkowego samochodu zawsze wiąże się z koniecznością uwzględnienia nieco większych wydatków np. na tankowanie w porównaniu do nowoczesnego auta. Masz w garażu prawdziwego klasyka, ale nie do końca wiesz, ile kosztuje Cię tankowanie? Zobacz krótki poradnik i dowiedz się, ile pali VW Bus T2 przy normalnej, codziennej eksploatacji.


Jakie jest spalanie VW Bus T2?

Volkswagen Bus to obecnie kultowy pojazd, w którego posiadaniu są przede wszystkim miłośnicy zabytkowej motoryzacji. Wieloletnie jednostki silnikowe generują średnie spalanie w okolicach 10 litrów paliwa na 100 kilometrów drogi.

Niezależnie od wersji silnikowych średnie zużycie paliwa dla modeli z jednostką 1.6, a także 2.0 zawsze oscyluje w okolicach 10-12 litrów. Standardowo Bus od Volkswagena może spalić mniej paliwa podczas jazdy w trasie ze względu na stabilniejsze obroty silnika i stałą prędkość.

Ile kosztuje eksploatacja i tankowanie VW Bus T2?

Wbrew pozorom cykliczne tankowanie zabytkowego Volkswagena Bus T2 nie jest takie kosztowne, jak mogłoby się wydawać.

Załóżmy, że na co dzień pokonujesz swoim klasykiem ok. 100 kilometrów. Przy spalaniu na średnim poziomie ok. 10 litrów na 100 kilometrów i cenie benzyny oscylującej w okolicach 6 złotych – dzienne koszty eksploatacji modelu T2 nie powinny być większe niż 60-70 złotych.

Mowa oczywiście o kosztach tankowania VW Bus T2. Do tego musisz doliczyć cykliczne naprawy, wizyty na myjni samochodowej, uzupełnienie oleju silnikowego oraz innych płynów eksploatacyjnych. To wszystko może generować wydatki w skali miesiąca na poziomie do kilkuset złotych.

Jeśli interesujesz się zabytkową motoryzacją i chcesz poznać historię kultowego VW Bus T2 i jego następców, koniecznie sprawdź: https://garbus.pl/volkswagen-transporter-t2-godny-nastepca-modelu-t1-poradnik.

Jak ograniczyć spalanie w VW Bus T2?

Wbrew pozorom nawet w zabytkowych samochodach z wieloletnią historią da się ograniczyć spalanie paliwa. Podczas eksploatacji takiego auta warto dbać o to, aby utrzymywać możliwie jednolite obroty silnika i stałą prędkość. W ten sposób można ograniczyć zużycie paliwa nawet o 1-2 litry na 100 kilometrów.

A zatem, martwi Cię to, ile pali VW Bus T2 i szukasz sposobów na zmniejszenie kosztów eksploatacji takiego auta, skorzystaj z kilku praktycznych wskazówek:

  • staraj się jak najmniej podróżować po centrum miast i w korkach,
  • unikaj agresywnego ruszania i przyśpieszania,
  • zmieniaj przełożenia, kiedy obroty silnika oscylują w granicy 2-3 tys.

Powyższe wskazówki pomogą Ci zoptymalizować spalanie w Volkswagenie Bus T2. W naprawdę prosty sposób zredukujesz koszty związane z tankowaniem swojego kultowego busika, a dodatkowo sprawisz, że jednostka silnikowa będzie mniej obciążona podczas jazdy.

To wszystko przekłada się na możliwość wieloletniej eksploatacji zabytkowego samochodu bez konieczności przeprowadzenia (często kosztownego) remontu silnika.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie