Informacje11 lipca 2020, 09:35,

Ile kalorii ma głożyna pospolita? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma głożyna pospolita? Nie uwierzysz

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność głożyny pospolitej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w głożynie pospolitej pochodzą w 5% z białka, 93% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Jujube)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma głożyna pospolita lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w głożynie pospolitej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Głożyna pospolita - kalorie i wartości odżywcze

Głożyna pospolita zawiera 79 kcal na 100g.

Przykładowo garść owoców głożyny pospolitej (145 g) to około 115 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść owoców głożyny pospolitej (145 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 16 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy głożyna pospolita tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ilość kalorii w głożynie pospolitej jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie głożyny pospolitej wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Głożyna pospolita wyróżnia się bardzo wysoką zawartością antyutleniaczy, saponin, bioflawonoidów, tanin i pektyn. Inne cenne składniki odżywcze to witamina C, A, B1 i B6, wapń, żelazo, potas i sód, magnez, cynk i fosfor. Głożyna wykorzystywana jest do produkcji suplementów ziołowych wspomagających funkcjonowanie wątroby, gdyż doskonale odtruwa organizm z toksyn i oczyszcza komórki.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w głożynie pospolitej?

Owoce głożyny pospolitej zawierają 1.2 g białka na 100g.
Garść owoców głożyny pospolitej (145 g) zawiera ok. 1.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach głożyny pospolitej?

Owoce głożyny pospolitej zawierają 20.53 g węglowodanów na 100g.
Garść owoców głożyny pospolitej (145 g) zawiera ok. 29.8 g węglowodanów.

Ile waży głożyna pospolita?

Garść owoców głożyny pospolitej waży ok. 145g.

Ile błonnika jest w owocach głożyny pospolitej?

0 g błonnika - owoce głożyny pospolitej nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie