1500 odsłonInformacje5 czerwca, 20:23,

Gostynińska młodzież na torze sprawności. Stawką był Puchar Komendanta Policji


Gostynin reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół oraz Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego

W ramach akcji pod hasłem „Dzień Drzwi Otwartych - Zostań Policjantem na Mazowszu” gostynińscy policjanci zorganizowali zawody szkół mundurowych oraz klas średnich z Gostynina o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie”. W zawadach wzięli udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, I Liceum Ogólnokształcącego CN-B „FENIKS” im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego oraz Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. Ponadto zmagania przyglądali się uczniowie ze szkół podstawowych z całego powiatu gostynińskiego.Wczoraj  (04.06.) o godz. 10 na terenie stadionu miejskiego MOSIR Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie  insp. Zbigniew Włodkowski rozpoczął „Dzień drzwi otwartych gostynińskiej komendy”. na uczestników spotkania z policjantami czekało szereg niespodzianek oraz stoiska promujące zawód policjanta przygotowane przez policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Płocku, przedstawicieli Zespołu Kadr i Szkoleń gostynińskiej komendy, stoisko przygotowane przez  technika kryminalistyki Wydziału Kryminalnego w Gostyninie oraz stanowiska promocyjne, na których uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się z oferta szkół mundurowych z GCE w Gostyninie, I Liceum Ogólnokształcącego CN-B „FENIKS” im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku oraz I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku.

Uczniowie ze szkoły mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku przygotowali pokaz musztry paradnej, który został nagrodzony ogromnymi oklaskami.

Następnie swoje umiejetności oraz swojego czworonożnego partnera zademonstrował policjant  z Komendy Miejskie Policji w Płocku, który na co dzień służy jako przewodnik psa służbowego.

O godzinie 11  na przygotowanym przez gostynińskich policjantów torze sprawności fizycznej, który przypominał tor jaki muszą zaliczyć kandydaci starający się do służby w Policji zostały rozegrane zawody o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie”. Zawodnicy mieli do pokonania min.: bieg pomiędzy pachołkami, przewroty w przód i tył, przenoszenie manekina, bieg przez płotki, rzut piłkami lekarskimi, brzuszki, skok przez skrzynię czy bieg na dystansie 10x5 m. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn, których zawodnicy uzyskiwali indywidualnie czas pokonania tory, który był następnie sumowany drużynowo.

 W trakcie zawodów wyłoniono drużynę zwycięską zawodów oraz wręczono indywidualne nagrody dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki zawodów. klasyfikacja zawodów przedstawiała się następująco:

I miejsce

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B „FENIKS” im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku

II miejsce

Drużyna Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

III miejsce

I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku

Tytuł najlepszego zawodnika zdobył uczeń ze szkoły:

Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku,

a najlepszą zawodniczką zawodów została uczennica:

 Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie - Oliwia Marcinkowska.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli skosztować najlepszej gostynińskie grochówki, która został przygotowana dzięki uprzejmości uczniów z Gostynińskiego Centrum Edukacji.

Wszystkie uczestnikom i zawodnikom życzymy wszystkiego najlepszego oraz dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie