Popularny: 2600 odsłonInformacje3 listopada 2022, 15:14,

Gostynin przystępuje do programu sprzedaży węgla. Wnioski będzie można składać od poniedziałku

Gostynin przystępuje do programu sprzedaży węgla. Wnioski będzie można składać od poniedziałku
Źródło foto: samorzad.pap.pl


Informacja Burmistrza Miasta Gostynina.Szanowni Mieszkańcy,

w związku z przyjętą ustawą o preferencyjnym zakupie paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że Gmina Miasta Gostynina przystępuje do programu sprzedaży węgla.

W celu zminimalizowania kosztów dystrybucji węgla tj. kosztów transportu i składowania, będziemy organizować sprzedaż węgla przy współpracy z lokalnym podmiotem, który na co dzień świadczy tego typu działalność i jest do tego odpowiednio przygotowany.

Do dokonania zakupu preferencyjnego będzie uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego czyli osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub która ma wpisane lub zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, jako główne źródło ciepła – źródło węglowe.

Zgodnie z przyjętymi przepisami członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach; 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023r. Cena zakupu tony paliwa stałego nie będzie wyższa niż 2000 zł brutto.

Należy pamiętać, że prawa zakupu nie będą miały osoby, które już zakupiły węgiel na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

Urząd Miasta Gostynina prowadzi przygotowania do realizacji tego zadania.

W przyszłym tygodniu, od poniedziałku tj. od 7 listopada można będzie składać wnioski o zakup preferencyjny węgla. Aby ten proces Państwu ułatwić, będą do Państwa dyspozycji od godz. 8.00 do 18.00 pracownicy przyjmujący wnioski na sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina, Rynek 26 (wzór wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – www.gostynin.pl oraz w siedzibie Urzędu Miasta Gostynina).

O wszystkich szczegółach będę Państwa informował na bieżąco.

 

Z poważaniem

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

autor/źródło: UM Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

WIelki, 11 grudnia 2022
Członkowie to byli w PZPR i w spodniach
Grek, 3 listopada 2022
Co ty .burmistrzu jęczysz. Na zapisy sam.sie zapisz do psychiatry
Dodaj ogłoszenie