Informacje5 października 2020, 07:08,

Druga porażka Mazura, Iłów znów okazał się trudnym terenem

Druga porażka Mazura, Iłów znów okazał się trudnym terenem [VIDEO]

Stawką meczu było utrzymanie czwartej lokaty w tabeli

W niedzielę, 4 października 2020 r. w ramach 8 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin grał na wyjeździe w Iłowie z Unią. Stawką meczu było utrzymanie czwartej lokaty w tabeli.

Unia Iłów to niewygodny rywal dla Mazura, zespół umiejący wykorzystać atut własnego boiska. Ostatni mecz ligowy obu drużyn miał miejsce w sezonie 2016/17, gdy Mazur awansował do IV Ligi i wygrywał niemal wszystkie spotkania, w sumie w całym sezonie na 26 meczy wygrał 22, 3 zremisował i jeden przegrał, właśnie w Iłowie z Unią 2:3.

Od tego czasu doszło do konfrontacji obu zespołów w 1 kolejce ubiegłego sezonu, po spadku Mazura z IV Ligi, w Gostyninie Mazur wygrał 6:1, a do rewanżu w Iłowie już nie doszło z powodu pandemii koronawirusa, mecz miał zostać rozegrany w połowie marca, w pierwszy weekend po wprowadzeniu izolacji społecznej.

Unia wykorzystując atut własnego boiska i niedzielny termin meczu, w najmocniejszym składzie, od pierwszych minut napierała na bramkę Roberta Ratajskiego i była stroną dominującą. W 17 minucie było 1:0, akcję Unii zakończył Tomasz Trafalski. W 36 minucie było już 2:0, Marcin Karasiński wykorzystał błąd naszej obrony. Po przerwie Mazur próbował zmienić losy spotkania, jednak nic nie wyszło z tego. W 48 minucie sędzia Piotr chyba podyktował rzut karny dla Unii, nastrzelony w rękę został obrońca Mazura Konrad Stańczak a karnego pewnie wykonał Trafalski.

Chwilę później Mazur miał nadzieję na odrobienie strat, z rzutu wolnego w 53 minucie bramkarza Unii Huberta Dudę pokonał Damian Surmak. Jednak szybki kontratak w 68 minucie i strzał Arkadiusza Błaszczuka dał Unii prowadzenie 4:1. Wynik meczu ustalił na 5:1 po rzucie rożnym i strzale głową w 87 minucie Kuba Świątek.

Niestety, po porażce Mazur spadł na piąte miejsce w tabeli, podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego mają 14 punktów. Była to druga porażka w tym sezonie, po przegranej ze Stoczniowcem Płock trzy tygodnie temu.

Po dwóch wyjazdach, w 9 kolejce Mazur zagra na własnym boisku ze Skrwą Łukomie. Mecz na stadionie MOSiR w Gostyninie w sobotę, 10 października 2020 r. o g. 15:30.

Unia Iłów – Mazur Gostynin 5:1
bramki: 17' Tomasz Trafalski, 36' Marcin Karasiński, 48' Tomasz Trafalski (rzut karny), 68' Arkadiusz Błaszczyk, 87' Kuba Świątek – 53' Damian Surmak

Unia Iłów: Hubert Duda – Kuba Świątek, Tomasz Trafalski, Kamil Wojciechowski, Mateusz Karasiński, Oskar Kobierecki (81' Karol Siejka), Arkadiusz Błaszczyk, Damian Wojciechowski (88' Damian Świątek), Rafał Karpiński, Tomasz Grzywacz (74' Kamil Kwiatkowski), Przemysław Kamiński; trener: Tomasz Trafalski, asystent: Mateusz Traczyk

Mazur: Robert Ratajski - Michał Matecki (46' Kuba Stachowski), Konrad Stańczak (76' Paweł Znyk), Piotr Dutkiewicz, Łukasz Frątczak (76' Kamil Woźniak) - Mateusz Dobieński, Kamil Augustyniak, Damian Surmak, Rafał Wilamowski (83' Maciej Gajewski) - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski (73' Krystian Pawełkiewicz); trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Rafał Frątczak

Żółte kartki: Karasiński, Wojciechowski, Błaszczyk – Wilamowski, Surmak, Znyk, Ratajski, Stachowski