Artykuł partnerski24 stycznia 2023, 10:45,

Drogie OC dla młodych kierowców z Gostynina. Co z tym zrobić?

Drogie OC dla młodych kierowców z Gostynina. Co z tym zrobić?

Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale znają te statystyki i uwzględniają je w swoich wycenach

Nie jest tajemnicą, że spośród wszystkich kierowców w Gostyninie najwięcej za obowiązkowe OC płacą najmłodsi, których wiek nie przekracza 25-27 lat. Dlaczego tak się dzieje i czy da się coś z tym zrobić?


Dlaczego młodzi kierowcy płacą najwięcej za OC

Zastanówmy się, co sprawia, że właśnie młodzi kierowcy są obarczeni horrendalnie wysokimi składkami ubezpieczeniowymi. Wpływ na taki stan rzeczy mają z jednej strony statystyki, a z drugiej utarte przekonania, zgodnie z którymi osoby z tej grupy wiekowej należą do najniebezpieczniej jeżdżących kierowców. Pojawia się jednak pytanie, czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba nieco głębiej zajrzeć do danych na temat wypadków.

Uwzględniając podział na cztery grupy wiekowe – 18-24, 25-39, 40-59 i powyżej 60 lat – okazuje się, że rzeczywiście statystycznie najwięcej wypadków powodują kierowcy z tej pierwszej kategorii. I choć w liczbach bezwzględnych więcej zdarzeń drogowych jest wynikiem błędów kierowców w wieku 25-39 lat, to gdy weźmie się pod uwagę wskaźnik liczby wypadków na każde 10 000 osób z danej grupy wiekowej, okazuje się, że młode osoby przeważają. W ich przypadku wskaźnik ten osiąga bowiem wartość 18,3, podczas gdy dla kierowców w wieku 25-39 lat wynosi on zaledwie 10,2. Przekłada się to wprost na stawki za OC – więcej informacji o samym ubezpieczeniu znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale znają te statystyki i uwzględniają je w swoich wycenach. Znajduje to odzwierciedlenie w składkach proponowanych młodym kierowcom, którzy z racji wieku są uważani za najbardziej ryzykownych spośród wszystkich grup. W efekcie firmy ubezpieczeniowe narzucają im bardzo wysokie stawki, co w przypadku młodych ludzi, którzy często jeszcze się uczą, nie mają stałych dochodów lub są one relatywnie niewielkie, stanowi poważną przeszkodę przed zakupem auta. Na szczęście istnieją legalne i sprawdzone możliwości pozwalające na maksymalne obniżenie składki. Opisujemy je poniżej.

Rejestracja pojazdu w ramach współwłasności

Jeżeli cena OC dla młodej osoby jest poza jego zasięgiem finansowym, powinien rozważyć rejestrację wspólnie z innym kierowcą, który posiada maksymalne zniżki ubezpieczeniowe i płaci za polisę minimalną stawkę. W rezultacie koszt zostanie uśredniony i podzielony pomiędzy tymi dwoma osobami, co z punktu widzenia młodego kierowcy będzie oznaczało realną, bardzo wysoką obniżkę sięgającą nawet 50% pierwotnej ceny.

Przemyślany wybór auta

Jak możesz zorientować się po lekturze tekstu na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/marki/subaru/, sportowe auta z dużymi silnikami są znacznie droższe w ubezpieczeniu niż małe samochody z niewielkimi jednostkami napędowymi. Jeżeli więc nie chcesz płacić horrendalnych stawek OC, zrezygnuj z takich marek jak właśnie Subaru, BMW, Mercedes czy Audi i zdecyduj się na miejski, spokojny model.

Poszukiwanie najtańszej polisy

Tak samo istotnym aspektem, który decyduje o kwocie, jaką zapłacisz za obowiązkowe ubezpieczenie, jest wybór oferty. Od tego, czy uda Ci się znaleźć najtańszą propozycję na rynku, mogą zależeć setki złotych, bo takie różnice występują pomiędzy kosztem polis w   różnych towarzystwach. W znalezieniu najkorzystniejszego cenowo OC w Gostyninie pomogą Ci miejscowi agenci ubezpieczeniowi. Możesz sięgnąć też do internetowych porównywarek, takich jak np. https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie