Informacje17 lipca, 09:35,

Czy mięso z indyka ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy mięso z indyka ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność mięsa z indyka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mięsie z indyka pochodzą w 57% z białka, 0% z węglowodanów i 43% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Turkey)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mięso z indyka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mięsie z indyka, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Mięso z indyka - kalorie i wartości odżywcze

Mięso z indyka zawiera 161 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g mięsa z indyka można porównać do kalorii, które zawiera np. 3 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 23 minuty, pływać przez 19 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy mięso z indyka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w mięsie z indyka stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii mięs pod względem kaloryczności. Spożywanie mięsa z indyka wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mięsie z indyka?

Mięso z indyka zawiera 21.96 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w mięsie z indyka?

Mięso z indyka zawiera 0.15 g węglowodanów na 100g.

Ile waży mięso z indyka?

Jesteśmy w trakcie ważenia mięsa z indyka. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g mięsa z indyka.

Ile błonnika jest w mięsie z indyka?

0 g błonnika - mięso z indyka nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie