Informacje15 czerwca, 09:10,

Antonina Osmolak i Małgorzata Cichońska z medalami Mistrzostw Polski w tenisie stołowym


Gratulujemy!

W dniach 09 - 10 czerwca 2022 r w Rawie Mazowieckiej odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Uczennice klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie Antonina Osmolak, Małgorzata Cichońska wywalczyły brązowe medale.Pierwszego dnia zawodów mecze odbywały się w grupach system „każdy z każdym”. Dziewczęta kolejno swoje pojedynki wygrywały 3:0 z: SP 122 Łódź, SP 14 Poznań, SP Niedźwiada Dolna (woj. podkarpackie). Prawdziwy sprawdzian przyszedł w meczu o pierwsze miejsce w grupie, z dziewczętami SP Zielona Góra. Przegraliśmy 3:0. Jak się później okazało, nasze przeciwniczki wygrały całe zawody.

Kolejny dzień to mecze decydujące o medalach. W pojedynku o finał, spotkały się szkoły reprezentujące województwo mazowieckie: SP 20 Grodzisk Mazowiecki z SP3 Gostynin. Po bardzo zaciętym meczu, przegrywamy 2:3. Ostatni mecz turnieju z SP Kąkolówka (woj. podkarpackie) wygrywamy 3:2 i stajemy na najniższym stopniu podium.

Aby zdobyć medal Mistrzostw Polski, dziewczęta musiały pokonać rywalki z innych szkół na etapie powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.

Warto zaznaczyć, że sukces jest owocem kilkuletniej pracy, wielu dodatkowych zajęć, treningów, zaangażowania zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego oraz bardzo dużego wsparcia rodziców.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: SP3 Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie